kontakt

     Urząd Gminy Kobiór
     ul. Kobiórska 5, 43-210 KobiórSkrytka ePUAP

/puybm6470x/SkrytkaESP

Adres Email

gmina@kobior.pl

 


KORONAWIRUS (COVID-19)


mapa gminy


jakość powietrza


ważne strony

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galeria
losowa galeria
Jesteś tutaj: Strona główna / Siłownia zewnętrzna przy szkolnym kompleksie oświatowym

Siłownia zewnętrzna przy szkolnym kompleksie oświatowym

Data powstania: 2014-12-03 17:53
Data modyfikacji: 2014-12-03 17:58

W ostatnim tygodniu w Kobiórze, tematem dnia stała się „Siłownia zewnętrzna”, zlokalizowana bezpośrednio przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kobiórze.
Kontrowersji pojawiło się wiele, a dotyczą one zarówno terminu realizacji zadania, lokalizacji urządzeń, dostępności do nich jak i problemu odpowiedzialności za bezpieczeństwo użytkowników.
Wobec powyższego Urząd Gminy wyjaśnia co następuje:
1. Urządzenia zostały zamontowane w ramach projektu pn. „Aktywne Strefy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Jego przedmiotem była „Budowa obiektów małej architektury - siłownie zewnętrzne na terenie gmin członkowskich LGD Ziemia Pszczyńska, LGD Dolina Soły i LGD Ziemia Bielska. Rolę inwestora w przypadku kobiórskiej siłowni pełniło Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  „Ziemia Pszczyńska” , w którym nasza gmina ma swoich przedstawicieli. Termin zakończenia montażu urządzeń wynikał z harmonogramu ustalonego przez LGD i nie miał żadnego związku z toczącą się kampanią do wyborów samorządowych.

2. Zadaniem naszego samorządu było zaproponowanie lokalizacji i użyczenie gruntu pod budowę nowej sportowej infrastruktury. Jesienią 2012 roku rozpatrywano kilka możliwych lokalizacji (np. plac przy ul. Łukowej, tereny Gminnego Ośrodka Sportowego, boisko przy ul.Tuwima-Olszewskiego) Teren przyległy do kompleksu szkolnego został wybrany w ścisłym uzgodnieniu z dyrektorami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, a przy decyzji lokalizacyjnej uwzględniono skromną bazę sportową tych placówek i możliwość uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć sportowych dla młodzieży gimnazjalnej. Nie było możliwości zmiany lokalizacji „siłowni” w tym roku, gdyż byłoby to niezgodne z wnioskiem o dofinansowanie i przyjętym projektem budowlanym.

3. Z uwagi na to, że obiekt musi być ogólno dostępny, Urząd Gminy przystąpił już do przesunięcia ogrodzeń tak, aby „siłownia” znalazła się na zewnątrz placu szkolnego. W ogrodzeniu zostanie wykonana furtka łącząca ją z terenem szkoły. Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą, planuje się również wykonanie przy urządzeniach nawierzchni, która zapobiegnie wnoszenie błota na szkolne korytarze. Rozważana jest również możliwość wyeksponowania tego miejsca od strony ul.Tuwima, poprzez zainstalowanie oświetlenia „parkowego” oraz uzupełnienia przestrzeni o ławeczki i kosze na śmieci.

To miejsce z pewnością „skazane” jest na sukces.

Duże zainteresowanie „siłownią” wśród młodzieży naszej szkoły dowodzi, że będzie wykorzystana przez różne grupy mieszkańców gminy, nawet do godzin wieczornych. Będzie też poligonem doświadczalnym przed rozwijaniem tego typu miejsc rekreacji w innych punktach gminy. Myślimy, że prowokowana przez niektóre gremia krytyka siłowni, jest przedwczesna i nieuzasadniona.


Galeria zdjęć:

  • Siłownia zewnętrzna przy szkolnym kompleksie oświatowym
  • Siłownia zewnętrzna przy szkolnym kompleksie oświatowym
  • Siłownia zewnętrzna przy szkolnym kompleksie oświatowym
  • Siłownia zewnętrzna przy szkolnym kompleksie oświatowymAutor: UG Administrator
Ilość wyświetleń: 1101


 
Gmina Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 638-17-91-816
REGON 276257707
Urząd Gminy Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 646-21-16-846
REGON 271505431

 

Godziny pracy Urzędu Gminy:
Poniedziałek 7:30 - 15:30;
Wtorek 7:30 - 15:30;
Środa 7:30 - 15:30;
Czwartek 7:30 - 17:00;
Piątek 7:30 - 14:00
 
 
Copyright Urząd Gminy Kobiór