kontakt

     Urząd Gminy Kobiór
     ul. Kobiórska 5, 43-210 KobiórSkrytka ePUAP

/puybm6470x/SkrytkaESP

Adres Email

gmina@kobior.pl

 


mapa gminy


jakość powietrza


ważne strony

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galeria
losowa galeria
Jesteś tutaj: Strona główna / Muzyka reggae znów zabrzmiała w Kobiórze

Muzyka reggae znów zabrzmiała w Kobiórze

Data powstania: 2021-09-01 14:59
Data modyfikacji: 2021-09-01 15:24

28 sierpnia po rocznej przerwie odbyła się 18 edycja Reggae w Stodole. Wśród zaproszonych zespołów nie zabrakło również tych znanych ze scen z całej Polski. Zagrali: Maleo Reggae Rockers, Krzywa Alternatywa, Bez Ceregieli, Żywica.

Na miejscu na dzieci czekały dmuchańce, wata cukrowa oraz popcorn, a na dorosłych przede wszystkim muzyka reggae, strefa gastronomiczna oraz luźna atmosfera.

Festiwal organizuje Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna, czyli wolontariusze, przy wsparciu okazjonalnych sponsorów i niewielkim wsparciu lokalnych władz.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, a przede wszystkim Kobiórskiej Inicjatywie Kulturalnej za organizację imprezy i wspaniałą atmosferę!

 

 

O festiwalu Reggae w Stodole

Reggae w Stodole to odbywający się w Kobiórze od 2003 roku jeden z niewielu darmowych i niekomercyjnych festiwali muzycznych, tworzony przez wolontariuszy, przy wsparciu lokalnych władz i drobnych sponsorów. Z roku na rok, festiwal zyskuje coraz większą widownię oraz podnosi poziom muzyczny i organizacyjny.

Jest to święto muzyki, wolności i zabawy. Kiedy po raz pierwszy w 2003 roku zespół Dzioło zagrał w stodole Alojzego Brańczyka chyba nikt nie spodziewał się, że ten dość wariacki pomysł przerodzi się w tak fantastyczną imprezę. Imprezę, która nie tylko na trwałe wpisała się w kobiórski kalendarz wydarzeń kulturalnych, ale także wykroczyła poza kobiórskie opłotki i to nie tylko w wymiarze geograficznym. Reggae w Stodole znalazło uznanie bowiem w określonym kręgu muzycznym, a rokrocznie na festiwalu stawiają się widzowie z różnych zakątków powiatu, województwa, kraju, a nawet Europy. Gromadzi liczne grono uczestników - organizatorów, muzyków, artystów i słuchaczy, dla których w wielu przypadkach jest to bardzo wyczekiwany i ważny dzień w kalendarzu. Wszyscy jednogłośnie podkreślają świetną, spontaniczną i przyjacielską atmosferę panującą podczas festiwalu.

Od 2016 roku festiwal odbywa się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu w Kobiórze i jego organizatorem jest Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna.

 

Organizatorzy

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna przy bardzo dużej pomocy wolontariuszy i przyjaciół festiwalu. Od kilku lat organizację wspiera Gmina Kobiór oraz Powiat Pszczyński.

 

Źródło: www.reggaewstodole.pl


Galeria zdjęć:

  • Muzyka reggae znów zabrzmiała w Kobiórze
  • Muzyka reggae znów zabrzmiała w Kobiórze
  • Muzyka reggae znów zabrzmiała w Kobiórze
  • Muzyka reggae znów zabrzmiała w Kobiórze
  • Muzyka reggae znów zabrzmiała w Kobiórze
  • Muzyka reggae znów zabrzmiała w Kobiórze
  • Muzyka reggae znów zabrzmiała w KobiórzeAutor: Ryś Marcin
Ilość wyświetleń: 474


 
Gmina Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 638-17-91-816
REGON 276257707
Urząd Gminy Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 646-21-16-846
REGON 271505431

 

Godziny pracy Urzędu Gminy:
Poniedziałek 7:30 - 15:30;
Wtorek 7:30 - 15:30;
Środa 7:30 - 15:30;
Czwartek 7:30 - 17:00;
Piątek 7:30 - 14:00
 
 
Copyright Urząd Gminy Kobiór