Gmina Kobiór

kontakt

     Urząd Gminy Kobiór
     ul. Kobiórska 5, 43-210 KobiórSkrytka ePUAP

/puybm6470x/SkrytkaESP

Adres Email

gmina@kobior.pl

 


Akcja Zima 2022/2023


mapa gminy


jakość powietrza


ważne strony

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galeria
losowa galeria
Jesteś tutaj: Strona główna / Dożynki 2017

Dożynki 2017

Data powstania: 2017-09-14 11:39
Data modyfikacji: 2017-09-14 11:43

10 września 2017 roku, już po raz drugi, kobiórskie dożynki odbyły się w pięknym otoczeniu kościoła i domu parafialnego. Cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy całymi rodzinami przybyli na uroczystości.

Dzięki znakomitej współpracy Parafii i Gminy przygotowano miejsce i program tegorocznych obchodów. Dekoracje zaaranżowane były przez panią Łucję Jonkisz oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Organizatorom i uczestnikom sprzyjała słoneczna pogoda.

Uroczystości rozpoczęła odprawiona w Kościele Parafialnym o godz.15.00. dziękczynna msza święta koncelebrowana przez księdza proboszcza Damiana Suszkę i księży emerytów : ks. prałata Bernarda Czerneckiego, ks. Rudolfa Myszora oraz ks. Mariana Jaromina. W swojej homilii ksiądz proboszcz zwrócił uwagę na niebagatelne znaczenie ekologicznych produktów żywnościowych.

Pierwszym punktem dożynkowego programu była, uświetniona przez zespół "Kobiórzanie", ceremonia przekazania Wójtowi bochenka chleba. Upieczony z tegorocznych plonów chleb wręczali Starostowie: pani Alicja Boryczka i pan Piotr Fojcik. W podziękowaniu, Wójt Eugeniusz Lubański obiecał, że będzie go dzielił sprawiedliwie. Z pomocą małżonki pokroił symboliczny bochen i częstował wszystkich zgromadzonych.

Część artystyczną rozpoczęła "Kobiórsko Czelodka" dając popis pieśni solowych i grupowych. Uwagę widzów zwróciły ekspresyjne recytacje wierszy, które nagrodzono gromkimi brawami. Zespół taneczny działający przy szkole wykonał efektowny taniec z pomponami. Z kolei "Kobiórzanie", w pięknych tradycyjnych strojach, wykonali perfekcyjnie wiązankę pieśni śląskich. Dynamiczny występ góralskiej kapeli z Koniakowa niejednego skłonił do tupania nóżką. Do gry na tradycyjnych trombitach górale postanowili namówić księdza proboszcza, Wójta i pana Jerzego Jastrzemskiego. Ksiądz ,zamiast gry na trombicie, wolał użyć własnego głosu, Wójt podjął się wyzwania, ale instrumentu nie zdołał ujarzmić. Jedynie pan Jurek, doświadczony trębacz, dał radę. Wszystkie próby zostały nagrodzone wielkimi brawami. Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny z Czyżowic z ciekawą akordeonową interpretacją znanych utworów.

Dożynkom towarzyszył poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Był kołocz, kawa, chleb ze smalcem i ogórkiem, tradycyjne wyroby wędliniarskie. Widać wszystkim smakowało, bo cierpliwie stali w kolejce , by móc skosztować tych specjałów.

Dzieci, bez ograniczeń, mogły zajadać popcorn, co też czyniły z radością. Potem można było przenieść się na " dmuchańca" i dać upust swojej energii lub uczestniczyć w grach i konkursach ekologicznych przygotowanych przez Fundację EKON z Kobióra.

Piękna pogoda, piękne miejsce, ciekawy program artystyczny i smaczny poczęstunek – wszystko ze wsparciem Bożej opatrzności – to gwarancja udanej imprezy. A wniosek na przyszłość ? To trzeba będzie powtórzyć!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak udanej imprezy.

Film oraz zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na stronie internetowej Parafii WNMP.


Autor: UG Administrator
Ilość wyświetleń: 2302


 
Gmina Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 638-17-91-816
REGON 276257707
Urząd Gminy Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 646-21-16-846
REGON 271505431

 

Godziny pracy Urzędu Gminy:
Poniedziałek 7:30 - 15:30;
Wtorek 7:30 - 15:30;
Środa 7:30 - 15:30;
Czwartek 7:30 - 17:00;
Piątek 7:30 - 14:00
 
 
Copyright Urząd Gminy Kobiór