kontakt

     Urząd Gminy Kobiór
     ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór



Skrytka ePUAP

/puybm6470x/SkrytkaESP

Adres Email

gmina@kobior.pl

 


mapa gminy


ważne strony

 

 

 

 

 

 

 



Galeria
losowa galeria
Jesteś tutaj: Strona główna / Oszołamiające pasmo sukcesów na XVII Międzynarodowej Spartakiadzie Młodzieży miast partnerskich - Dobsina 2018

Oszołamiające pasmo sukcesów na XVII Międzynarodowej Spartakiadzie Młodzieży miast partnerskich - Dobsina 2018

Data powstania: 2018-06-08 13:44
Data modyfikacji: 2018-06-08 13:53

Pierwszy weekend czerwca okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. 39 młodych kobiórzan spędziło go na Słowacji, biorąc udział w kolejnej spartakiadzie młodzieży. Rywalizowali z uczniami szkół z czeskiego Ŝternberka, węgierskiego Sajószentpéter oraz goszczącej nas niezmiernie życzliwie Dobŝiny, leżącej tuż obok Parku Narodowego o nazwie - nomen omen - "Słowacki Raj". Te dni rzeczywiście były dla młodych kobiórskich sportowców i piosenkarek pobytem w swego rodzaju Edenie.

Nasza młodzież zdobyła I miejsce nie tylko za całość spartakiady, triumfalnie przejmując na rok puchar przechodni, ale także w większości poszczególnych dyscyplin:

- w piłce nożnej z drużyną w składzie: Jakub Figołuszka, Bartosz Gogol, Tomasz Grolik, Konrad Krzyżowski, Mateusz Kyrcz, Jakub Kozyra, Mateusz Liszka, Sebastian Loska, Tomasz Strączek, Paweł Utrata; 

- w koszykówce, w którą grały: Kinga Kabot, Lena Kijak, Sandra Kosmalska, Patrycja Liszka, Natalia Mikołajec, Weronika Opołka, Marcelina Pasternak, Paulina Smolarek, Izabela Szpak, Julia Zyg;

Kinga Kabot - I miejsce, zaś Monika Liszka - III miejsce w pchnięciu kulą dziewcząt; natomiast Dominik Olchawa uplasował się na II miejscu w pchnięciu kulą chłopców;  - w lekkoatletyce, w której Natalia Mikołajec zdobyła II, zaś Małgorzata Brandys - III miejsce w biegu na 60 m. dziewcząt; Gabriela Gawrońska - II, a Lena Kijak - III miejsce w biegu na 800 m. dziewcząt; Bartosz Gogol - I, natomiast Jakub Kozyra - II miejsce w skoku w dal chłopców;

- w szachach, w których reprezentowali nas: Mariusz Grabowski, Kacper Młocek oraz Bartosz Schmidt;

- we wspinaczce na sztucznej ścianie, w której Natalia Mikołajec i Jakub Kozyra zdobyli także indywidualnie I miejsca;

Nasi zawodnicy - Konrad Krzyżowski i Kamil Mazur - stanęli na II miejscu na podium w tenisie stołowym.

Równie wspaniałym sukcesem okazał się także występ naszych uczennic - Natalii Mikołajec i Justyny Zien - w konkursie piosenki. Prezentując pierwszego dnia zgodnie z regulaminem po dwa utwory - jeden w mowie ojczystej, a drugi w języku angielskim - zdobyły odpowiednio I oraz III miejsce, jako zwyciężczynie uświetniając swym śpiewem sobotnią ceremonię zakończenia i wręczenia dyplomów, medali oraz pucharów.

Kolejną niezwykłą kwestią były też postawa i zachowanie naszej młodzieży, która budowała przesympatyczną atmosferą udzielającą się reprezentantom pozostałych państw. Pogoda ducha, serdeczność, świetny humor i kapitalna wspólna zabawa, okraszona okrzykami "ku pokrzepieniu serc" sprawiały, że ciągnęli do nas i chętnie przyłączali się do zabawy.

Już dziś czekamy na następne spotkania i kolejne sukcesy!

Zdjęcia z zawodów dostępne są na stronie internetowej Szkoły Podstawowej: Link1 Link2

SP


Autor: Strączek Grzegorz
Ilość wyświetleń: 142


 
Gmina Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 638-17-91-816
REGON 276257707
Urząd Gminy Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 646-21-16-846
REGON 271505431

 

Godziny pracy Urzędu Gminy:
Poniedziałek 7:30 - 15:30;
Wtorek 7:30 - 15:30;
Środa 7:30 - 15:30;
Czwartek 7:30 - 17:00;
Piątek 7:30 - 14:00
 
 
Copyright Urząd Gminy Kobiór