kontakt

     Urząd Gminy Kobiór
     ul. Kobiórska 5, 43-210 KobiórSkrytka ePUAP

/puybm6470x/SkrytkaESP

Adres Email

gmina@kobior.pl

 


mapa gminy


ważne strony

 

 

 

 

 

 

 Galeria
losowa galeria
Jesteś tutaj: Strona główna / Ostani dzwonek w kobiórskim Gimnazjum

Ostani dzwonek w kobiórskim Gimnazjum

Data powstania: 2017-07-07 15:46
Data modyfikacji: 2017-07-07 15:50

23 czerwca br. wakacje stały się upragnioną przez uczniów rzeczywistością! Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprzedziła Msza Święta odprawiona 22 czerwca w kościele parafialnym, a po niej – już w Domu Kultury - odbył się apel podsumowujący udział uczniów w konkursach i zawodach sportowych.
Piątkowe, ostatnie spotkanie całej społeczności szkolnej przed wakacjami uświetnili swoją obecnością Eugeniusz Lubański - Wójt Gminy Kobiór oraz Bronisław Gembalczyk - Sekretarz Gminy. Na zaproszenie Dyrektora i Rady Pedagogicznej Gimnazjum odpowiedzieli także rodzicie uczniów kończących szkołę z wyróżnieniem oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Dyrektor Jerzy Orlikowski podziękował rodzicom, nauczycielom i przedstawicielom organu prowadzącego za owocną współpracę, a uczniom życzył zasłużonego, bezpiecznego wypoczynku. Do życzeń dołączył się też Wójt Gminy, który podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom za to, że starali się być dobrą wizytówką Kobióra. Dyrektor i wychowawcy klas trzecich - Joanna Macura i Wojciech Pastor - wręczyli świadectwa trzydzieściorgu absolwentom oraz nagrody tym spośród nich, którzy uzyskali świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem: Kindze Jastrzemskiej, Patrycji Liszce, Weronice Szafron i Zuzannie Tużnik. Rodzice tych uczennic otrzymali listy gratulacyjne. Wręczono także czternaście świadectw z wyróżnieniem uczniom klas pierwszych i drugich.
Tradycją w gimnazjum jest przyznawanie co roku tytułów: "Absolwent Roku" i "Sportowiec Roku". Tym razem pamiątkowa statuetka trafiła do Zuzanny Tużnik, a puchary i tytuły najlepszych sportowców otrzymali Natalia Mikołajec i Daniel Kręciwilk. Wójt Gminy przyznał także najwyższe wyróżnienie: "Nagrodę Wójta" w formie bonu pieniężnego na kwotę 300zł, na które zasłużyła uczennica Kinga Jastrzemska.


Rok szkolny 2016/2017 zamykamy z pełnym przekonaniem, że uczniowie naszego gimnazjum są wyjątkowi. Ich sukcesy i osiągnięcia są tego dowodem (m. in. są to: tytuł finalisty i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym "Kreator" oraz "Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Polonus", III miejsce i tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym "Ortograf", II miejsce w Rejonowym Konkursie Recytatorskim "Ulubione wiersze gimnazjalistów", II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Przyleciały Anioły", III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej, I, II i III miejsce (w różnych kategoriach) w XIV Regionalnym Konkursie Gry na Fletach Podłużnych).
Mijający rok szkolny można uznać za bardzo udany również pod względem sukcesów sportowych. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę i gminę w wielu dyscyplinach, zarówno na szczeblu powiatowym, jak i rejonowym, wojewódzkim oraz międzynarodowym. Na szczególną uwagę zasługują takie ich sukcesy jak: I miejsce w Rejonowych Zawodach Biegów Przełajowych Dziewcząt, a tym samym awans do półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych Dziewcząt; I miejsce w Rejonowych Zawodach Piłki Nożnej i awans do półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej, podczas której kobiórzanie zajęli III miejsce; I miejsce w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych Chłopców Szkół Gimnazjalnych i awans do etapu rejonowego, w którym nasi zawodnicy zdobyli II miejsce. Warto przy tej okazji nadmienić, że ze wszystkich szkół biorących udział w ww. zawodach Gimnazjum w Kobiórze jest zdecydowanie najmniejszą szkołą pod względem liczebności uczniów (w mijającym roku uczyło się tu stu piętnastu gimnazjalistów). Tym bardziej cieszy więc zaangażowanie naszej młodzieży w sport, ich wytrwałość w treningach i osiągane wyniki. Zwieńczeniem całorocznych zmagań sportowych było zdobycie II miejsca w klasyfikacji ogólnej podczas XVI Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży, która w tym roku odbyła się w Kobiórze.
Cieszymy się też, że nasza młodzież nadal chętnie włącza się w akcje charytatywne inicjowane przez działający od kilku lat Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski. W tym roku były to m. in.: zbiórka na rzecz domów dla dzieci i zawodowych rodzin zastępczych "Góra Grosza", zbiórka żywności dla potrzebujących rodzin przeprowadzona pod patronatem Caritas, akcja UNICEF "Wszystkie kolory świata" wspierająca dzieci z Afryki, zbiórka na salezjańską placówkę "Don Bosco" na Ukrainie w ramach współpracy z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym, a także wsparcie materialne ludności w Aleppo w Syrii (także za pośrednictwem Caritas). Nasze gimnazjum w marcu 2017 r. uzyskało certyfikat "Szkolny Klub Wolontariatu" przyznany przez Studium Prawa Europejskiego.
Obecnie trwają prace związane z wdrażaniem reformy oświaty, przed nami jeszcze wiele wyzwań. Ufamy jednak, że dzięki dobrej współpracy wszystkich członków naszej społeczności - nauczycieli, rodziców i samych uczniów i z tym zadaniem sobie poradzimy.

JO


Autor: Strączek Grzegorz
Ilość wyświetleń: 394


 
Gmina Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 638-17-91-816
REGON 276257707
Urząd Gminy Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 646-21-16-846
REGON 271505431

 

Godziny pracy Urzędu Gminy:
Poniedziałek 7:30 - 15:30;
Wtorek 7:30 - 15:30;
Środa 7:30 - 15:30;
Czwartek 7:30 - 17:00;
Piątek 7:30 - 14:00
 
 
Copyright Urząd Gminy Kobiór