kontakt

     Urząd Gminy Kobiór
     ul. Kobiórska 5, 43-210 KobiórSkrytka ePUAP

/puybm6470x/SkrytkaESP

Adres Email

gmina@kobior.pl

 


mapa gminy


ważne strony

 

 

 

 

 

 

 Galeria
losowa galeria
Jesteś tutaj: Strona główna / Napisz o bliskiej Ci historii i wygraj 1000 zł!

Napisz o bliskiej Ci historii i wygraj 1000 zł!

Data powstania: 2017-11-29 13:45
Data modyfikacji: 2017-11-29 13:47

Znasz ludzi z pasją, miejsca z duszą, chcesz opisać bliską Ci historię? Redakcja "Gazety Pszczyńskiej" i portalu pszczynska.pl zaprasza do udziału w V Konkursie Dziennikarskim im. Agnieszki Wojtali.

Hasło V Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali brzmi, podobnie jak w ubiegłym roku, "Bliskie historie - ludzie z pasją, miejsca z duszą". Ma ono podkreślić, że ludzie z pasją i miejsca z duszą są obok nas. Z pozoru proste życie człowieka, Waszego krewnego, sąsiada, może być świetnym tematem na artykuł. I żeby go napisać wcale nie trzeba być profesjonalnym reporterem. Dotychczasowi laureaci są na to znakomitym przykładem.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja konkursu została ogłoszona w 2013 r. W marcu tamtego roku zmarła tragicznie Agnieszka Wojtala, dziennikarka "Gazety Pszczyńskiej". Redakcja postanowiła zorganizować konkurs, by uczcić jej pamięć. Celem konkursu jest także promocja powiatu pszczyńskiego oraz zachęcanie do stosowania form pisanych.

Nadsyłane do konkursu publikacje muszą dotyczyć powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących – dawniej i współcześnie. Konkurs skierowany jest do uczniów oraz osób dorosłych, niezajmujących się zawodowo dziennikarstwem. W konkursie mogą wziąć także udział osoby nie mieszkające w powiecie pszczyńskim.

Prace należy wysyłać do 23 lutego 2018 r.

Zwycięzca V Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali otrzyma nagrodę główną – 1000 zł! Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 500 zł, a trzeciego – 300 zł. Najlepsze prace zostaną opublikowane na łamach "Gazety Pszczyńskiej" i portalu pszczynska.pl.

V Konkurs Dziennikarski im. Agnieszki Wojtali organizowany jest przez Grupę Terrabit, wydawcę "Gazety Pszczyńskiej" i portalu pszczynska.pl, Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Urząd Miejski w Pszczynie. Partnerami są Pszczyńskie Centrum Kultury i Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Z regulaminu V Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali

UCZESTNICY

W konkursie udział wziąć mogą uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także osoby dorosłe, niezajmujące się zawodowo dziennikarstwem.

TERMINY

Termin zgłaszania prac do Konkursu upływa 23 lutego 2018 r. Konkurs składa się z dwóch etapów: etap pierwszy - zakwalifikowanie przez jury do finału konkursu od sześciu do dziesięciu prac spośród wszystkich nadesłanych prac; etap drugi - wybór przez Kapitułę laureatów pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca (możliwe jest także przyznanie maksymalnie pięciu wyróżnień). Ogłoszenie wyników prac Kapituły oraz laureata konkursu, a także wręczenie nagród nastąpi podczas gali finałowej, która planowana jest w połowie marca 2018 r.

NAGRODY

Kapituła przyzna nagrodę główną konkursu dla autora, który otrzyma najwięcej punktów - nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, a także publikację nagrodzonego tekstu na łamach "Gazety Pszczyńskiej". Dla zdobywcy drugiego miejsca przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł, a dla zdobywcy miejsca trzeciego – 300 zł. Kapituła może przyznać także pięć wyróżnień.

WYMAGANIA

Publikacja musi dotyczyć powiatu pszczyńskiego - jego tradycji, kultury, walorów, historii tego terenu lub ludzi go zamieszkujących. Do Konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie publikacje w języku polskim, liczba znaków: 6-10 tysięcy (ze spacjami).
Nie będą przyjmowane: prace napisane niesamodzielnie (przez więcej niż jednego autora), prace wcześniej już opublikowane lub w inny sposób publicznie wykorzystane, prace, które nie dotyczą podanego tematu, prace, których objętość nie spełnia podanych w regulaminie kryteriów, prace, które naruszają prawa autorskie bądź zawierają treści niezgodne z prawem, prace osób, które zawodowo zajmują się dziennikarstwem.

Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć na portalu www.pszczynska.pl oraz na profilu "Gazety Pszczyńskiej" na Facebooku.


Autor: Strączek Grzegorz
Ilość wyświetleń: 299


 
Gmina Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 638-17-91-816
REGON 276257707
Urząd Gminy Kobiór
ul. Kobiórska 5, 43-210 Kobiór
NIP: 646-21-16-846
REGON 271505431

 

Godziny pracy Urzędu Gminy:
Poniedziałek 7:30 - 15:30;
Wtorek 7:30 - 15:30;
Środa 7:30 - 15:30;
Czwartek 7:30 - 17:00;
Piątek 7:30 - 14:00
 
 
Copyright Urząd Gminy Kobiór